In viata totul e simplu, doar noi, oamenii , complicam lucrurile la nesfarsit ... Daca am incerca sa facem lucruri destul de simple in viata noastra , referitoare la ganduri, cuvinte, actiune , cred ca si viata ar deveni mai simpla si placuta. In loc de ''eu vreau'' sa spui "mi-ar placea " , incearca sa spui cat mai mult ''multumesc'' , "ai dreptate, am gresit" sau "pot sa te ajut?" .. Vei fi surprins ce sa intampla in viata ta , in bine .
Sprijina si dovedeste-ti dragostea apropiatilor tai , sa nu treaca o zi fara sa le spui cat de mult le iubesti. Fiecare zi e ca si ultima....Nici unul dintre noi nu poate fi sigur ca va veni ziua de maine...
Sprijina si dovedeste-ti dragostea apropiatilor tai , sa nu treaca o zi fara sa le spui cat de mult le iubesti. Fiecare zi e ca si ultima....Nici unul dintre noi nu poate fi sigur ca va veni ziua de maine...




