Dragele , m-am reintors dupa o mica vacanta. Nu am fost departe, chiar foarte aproape - in Bulgaria . Intrucat timpul a fost scurt , Bulgaria a fost o alegere perfecta. Poate cineva e interesat , asa ca o sa scriu cateva cuvinte. Am facut rezervarea pe booking cu cateva zile inainte de plecare , de zece ani fac rezervarea asa , nu am avut niciodata vreo problema.Cel mai bun si rapid drum spre Balcic este autostrada pana la Constanta - Vama Veche-Duranculak -Balcic[de la Vama Veche mai sunt 60 km]. Cred ca e a cincea oara cand ne cazam la acest hotel si il recomand calduros. Se afla la iesirea din Balcic spre Albena , e un hotel de familie , curat, modern , sigur. Are parcare supravegheata, piscina , wi-fi , etc . Eu aleg acest hotel mereu intrucat nu sunt interesata de plajele din Balcic [ sunt vreo doua foarte proaste] . Aproape de hotel se afla gradina botanica din Balcic si palatul reginei Maria[ trebuie vazut , e foarte frumos ] si altceva nu aveti ce face acolo. In fiecare zi noi plecam la plaje fie din Albena , fie din Golden Sands , plajele sunt foarte frumoase acolo si multa animatie .Cu masina pana la Albena sunt cam 10 minute si dupa urmeaza Nisipurile de Aur .De fapt pe plaja am stat foarte putin , ne-am plimbat peste tot pana la Varna . In afara de Albena si Golden Sands Bulgaria nu arata prea bine, Romania e muuuult peste . In rest nu a fost nicio problema, nici cu siguranta , nici cu politia. Am trecut si pe la Cape Kaliakra [ e superb acolo] si vestita Dalboca[a fost o coada de nu vedeai, nu am stat , am mancat destule midii in vacanta] . Daca mai aveti intrebari , va raspund cu drag.
In vacanta nu m-am machiat deloc [ ca de obicei , chiar daca imi iau cateva produse dupa mine] , am purtat tinute lejere si comode , m-am odihnit un pic . Vacanta cea mare e inainte!
In vacanta nu m-am machiat deloc [ ca de obicei , chiar daca imi iau cateva produse dupa mine] , am purtat tinute lejere si comode , m-am odihnit un pic . Vacanta cea mare e inainte!

